Usuwanie plam i czyszczenie powierzchni

Technologia POWER CLEAR umożliwia usunięcie każdego zabrudzenia z dowolnej powierzchni budowlanej. Specjalistyczne preparaty POWER CLEAR zostały dopasowane do siebie systemowo i są wyjątkowo skuteczne. Dobranie właściwego rozcieńczenia daje pewność działania bez ryzyka uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Należy przestrzegać instrukcji użycia podanych w Kartach Danych Wyrobu, podręcznikach POWER CLEAR oraz Kartach Charakterystyk. Zastosowanie preparatów POWER CLEAR do usuwania plam:

Contra Algen

działa samoczynnie, wystarczy go natrysnąć na brudną powierzchnię. Likwiduje zarodniki, dzięki czemu ponowne zazielenienie jest utrudnione. Mocno porowate kamienie jak piaskowiec wymagają szczotkowania oraz dobrego wypłukania resztek preparatu z porów. Preparat usuwa wszelkie zazielenienia, algi, mchy, porosty, grzyby, zwietrzenia, ślady rdzy oraz kamień urynowy.

Contra Cement

usuwa skutecznie nawet najgrubsze naloty wapniowe, cementowe, rdzawe, chroni kamienie zawierające jony żelaza przed rdzewieniem. Duże rozcieńczenie wodą umożliwia delikatne i bezpieczne usuwanie resztek cementowych z delikatnych powierzchni.

Contra Kalk Shampoo

usuwa wapno i gips, zapobiega szarzeniu kamienia, do kamieni polerowanych (marmuru), tworzyw sztucznych, tarketu. Bardzo skuteczny i bezpieczny w działaniu, zostawia delikatny połysk. Polecany do zasadniczego mycia delikatnych powierzchni (marmur, tworzywa sztuczne) oraz mycia podtrzymującego w gospodarstwach domowych (bezpieczny dla skóry ludzi).

 

Contra Rost

usuwa rdzę i brud z kamieni twardych i metali, zapobiega tworzeniu się rdzy. W mocnym rozcieńczeniu nadaje się znakomicie do czyszczenia i odświeżania metali kolorowych oraz stali szlachetnej. Usuwa ekstremalne zabrudzenia, rozjaśnia kamień.

Contra Silikon

usuwa silikon, niektóre kleje, gumę do żucia i impregnacje na bazie silikonu. Gdy stare impregnacje na bazie silikonu nie spełniają już swojej funkcji ochronnej, pojawiają sie zabrudzenia i wykwity. Resztki silikonu szpecą powierzchnię. Konieczne jest usunięcie takiej impregnacji. Skuteczność usuwania jest znacznie większa przy użyciu myjki wysokociśnieniowej.

Contra Oel/Fettentferner

usuwa mocne zabrudzenia z oleju, wosku i tłuszczu oraz impregnacje na ich bazie. Plamy oleju na ulicach i chodnikach to niestety nasza codzienność. Można je skutecznie usunąć z każdej powierzchni np. płyty granitowej i kostki brukowej. Nawet grube warstwy oleju można usunąć i uzyskać beton tak czysty, że można do niego kleić płytki podłogowe. Olej, wosk lub impregnacje na ich bazie były popularne, bo były tanie i przyciemniały powierzchnię. Ich działanie bywa jednak różne, zależnie od ich jakości i miejsca zastosowania. My możemy usunąć oleje, wosk i tłuszcze z każdej powierzchni.

Contra Teer

usuwa plamy ze smoły i oleju.

Kalkenferner Specjal

to niezwykle wydajny preparat do usuwania mocnych osadów na bazie wapna oraz mocnych zabrudzeń. Pomimo dużej kwasowości dość bezpieczny w działaniu. Na zdjęciach widać skuteczność usuwania zabrudzeń z powierzchni niemalowanego aluminium, grubych osadów wapna na płytkach klinkierowych (bez ich niszczenia). Ostatnie zdjęcia pokazują usuwanie nalotu klinkierowego, który osadza się na hali produkcyjnej z blachy trapezowej w cementowni „Nowiny” w Kielcach.

Należy zwracać uwagę na to, że preparaty potrzebują odpowiednich czasów działania, by skutecznie usunąć plamy. Niekiedy konieczne jest kilkakrotne powtórzenie procesu usuwania plamy, za każdym razem należy jednak po dokładnym wyszczotkowaniu zmyć miejsce czyszczone wodą przed ponownym nałożeniem preparatu. Usuwanie plam odbywa się na ogół ręcznie przy użyciu szczotek o różnej twardości w zależności od rodzaju kamienia. Skuteczność usuwania plam jest znacznie większa poprzez spłukiwanie powierzchni gorącą wodą lub parą wodną pod ciśnieniem. Dotyczy to zwłaszcza usuwania starych impregnatów oraz zabrudzeń siedzących głęboko w porach materiału. Po usuwaniu plam konieczne jest (w większości przypadków) usunięcie resztek zastosowanych preparatów oraz produktów ich reakcji z wapnem, cementem, woskiem, olejem, silikonem itp. Do tego celu służą preparaty POWER CLEAR do czyszczenia Ultra Top Reiniger i Kristall Top Reiniger.

W zależności od stopnia rozcieńczenia w/w preparaty mają zastosowanie do czyszczenia zasadniczego (roztwory stężone do 1:10, mocne zabrudzenia) albo do czyszczenia bieżącego, podtrzymującego (roztwory mocno rozcieńczone, nawet do 1:500, lekkie zabrudzenia). Skuteczność czyszczenia jest znacznie większa poprzez spłukiwanie powierzchni gorącą wodą lub parą wodną pod ciśnieniem. Dzięki dużemu rozcieńczeniu przy spłukiwaniu wodą preparaty ulegają biodegradacji.

Grundreiniger

Preparaty POWER CLEAR mają szerokie spektrum działania. W zależności od rodzaju zanieczyszczeń (np. osadów cementowo-wapiennych) oraz właściwości podłoża można je stosować zamiennie. Grundreiniger usuwa skutecznie wapno i cement (zdjęcie czterech czystych cegieł klinkierowych).

Przedstawiona na zdjęciu elewacja klinkierowa była zabezpieczona impregnacją polimerową (akrylową) oraz starym olejem (efekt przyciemnienia). Nie ochraniała jednak przed wnikaniem wilgoci i wystąpieniem wykwitów cementowo-wapiennych. Aby je usunąć trzeba było usunąć kolejno impregnację polimerową oraz olej, a następnie wykwity. Efekt końcowy umycia i zabezpieczenia jest przedstawiony na podstronie o twardych powłokach ochronnych. Pomimo upływu czasu (pracę wykonano w 2002 roku) elewacja wygląda jak nowa, bez żadnych zabrudzeń.

Przed wykonaniem warstwy ochronnej POWER CLEAR na szkle jest konieczne dokładne wymycie szyb. W zależności od zabrudzenia stosuje się Grundreiniger w odpowiednim rozcieńczeniu. Więcej informacji zawartych jest na podstronie o czyszczeniu i impregnacji szkła.

Barierka ze stali nierdzewnej „rdzewiała”, bo osadzały się na niej drobiny zanieczyszczeń kolejowych. Grundreiniger radzi sobie z tym bez problemu. Efekt na zdjęciu.

Grundreiniger znakomicie czyści stal nierdzewną. Zdjęcie przedstawia przygotowanie do wyczyszczenia płytek, które zostały zabrudzone klejem podczas układania parkietu. Parkiet został przez nas osłonięty taśmą ochronną.

Kristall Top Reiniger

Kristall Top Reiniger doskonale rozpuszcza brud, tłuszcze, oleje, wapno i kamień urynowy. Ze względu na swój neutralny charakter nadaje się szczególnie do czyszczenia delikatnych i wrażliwych powierzchni. W postaci mocno rozcieńczonej jest efektywnym środkiem do mycia podtrzymującego, szczególnie zalecany do mycia powierzchni zabezpioczonych preparatami POWER CLEAR.

Kristall Top Reiniger nadaje się do czyszczenia zasadniczego, dając gwarancje skuteczności i pewności, że czyszczona powierzchnia nie zostanie zniszczona. Szczególnie polecany do czyszczenia delikatnych i wrażliwych powierzchni takich jak polerowane kamienie naturalne i sztuczne.

Ze względu na swój neutralny charakter Kristall Top Reiniger nadaje się szczególnie do czyszczenia delikatnych i wrażliwych powierzchni takich jak tworzywa sztuczne, wykładziny, dywany, drewno, okładziny drewnopodobne oraz powierzchnie malowane.

Ultra Top Reiniger

Ultra Top Reiniger jest niezwykle skuteczny. Na zdjęciach pokazano usuwanie brudu kolejowego.

Ultra Top Reiniger to alkaliczny preparat do skutecznego czyszczenia delikatnych kamieni takich jak marmur, do stosowania w miejscach, gdzie nie można pracować środkami zawierającymi kwasy.

Ultra Top Reiniger doskonale usuwa nawet ekstremalny brud bez ryzyka zniszczenia powierzchni.