Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

        separator      Szybki
kontakt
   +48 501 057 578

Jakie problemy można rozwiązać dzięki POWER CLEAR?

 

Utrzymanie dowolnej powierzchni w stanie czystym i suchym zawsze stwarza jakieś problemy. Technologia POWER CLEAR umożliwia ich ograniczenie, a czasami nawet całkowite wyeliminowanie. Oto kilka przykładów:

 

Konieczność częstego mycia powierzchni

To oczywiste, że utrzymanie czystości wymaga stałej pielęgnacji. Nie trzeba tego jednak robić osobiście. Naszą pracę mogą zastąpić warstwy ochronne POWER CLEAR , dobrane odpowiednio do każdej powierzchni. Wilgoć i brud nie wnikają wgłąb materiału, lecz dzięki impregnacji przeciwzabrudzeniowej zatrzymują się na powierzchni. Do usunięcia brudu nie trzeba więc mocnej chemii ani specjalnych zabiegów wyrywania brudu z porów. Można je łatwo usunąć suchą szmatką, wodą lub w przypadku mocnych zabrudzeń wystarczy mycie łagodnymi środkami. Powierzchnia nabiera cech samoczyszczących się. Dzięki temu okres ponownego zasadniczego czyszczenia powierzchni wydłuża się 6-7 razy. Czyszczenie zabezpieczonej przez POWER CLEAR powierzchni jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Jeżeli jednak lubicie sprzątać, zatrudniacie specjalne panie do sprzątania lub zlecacie to wyspecjalizowanym firmom, to proszę pamiętać, że im też będzie łatwiej. Jeżeli to Państwa nie przekonuje to proszę czytać dalej.

 

lazinki

Armatura łazienkowa jest bardzo gładka, ale trzeba ją stale myć. Po zastosowaniu POWER CLEAR można to robić znacznie rzadziej. Mycie staje się przyjemnością.

 

wanna

Wanna i jej nowoczesna drewniana obudowa będą znakomicie chronione przez POWER CLEAR . Łazienka będzie wyglądać jak nowa. Utrzymanie czystości będzie ułatwione. 

 

lazienka

Zmora większości łazienek to brudne fugi, często zagrzybione. To nie jest już problem estetyki, ale naszego zdrowia. Można myć, myć i myć albo raz wyczyścić dobrze i zabezpieczyć POWER CLEAR . Wtedy wystarczy myć... tylko co jakiś czas. 6-7 razy rzadziej. I to wystarczy, aby cieszyć się ładną i zdrową łazienką.

 

 

kabin

Kabina prysznicowa ze szkła i płytek jest narażona na łatwe zabrudzenie się i wytrącanie się osadów kamienia z wody. Szkło staje się matowe. Nieusuwane osady wapna wgryzają się w szkło i coraz trudniej jest je usunąć. Można temu zapobiec. To idealne miejsce dla zastosowania POWER CLEAR .

 

lazienka

Nawet nietypowe powierzchnie, jak płytki ze stali nierdzewnej, mogą być chronione przez POWER CLEAR .

 

lazienka

Tu jest wymagana bezwzględna czystość. POWER CLEARpomoże ją zachować na co dzień. Bez konieczności codziennego szorowania.

 

 

 

lazienki

Płytki podłogowe w łazienkach, kuchniach, korytarzach, salonach, na tarasach i schodach mogą być zawsze czyste. Tak samo jak fugi. Bez konieczności ciągłego mycia.

 

kafle

Woda i brud nie wnikają wgłąb materiału płytki i fugi, lecz są zatrzymywane na powierzchni. Dzięki temu ich usuwanie nie wymaga mocnego i częstego mycia.

 

szyb

 To trochę zabrudzona szyba samochodowa. Trzeba ją umyć, ale znowu się zabrudzi i znowu trzeba ją będzie umyć. I tak ciągle. I do tego te porozbijane owady. Znowu mycie!

 

 

 

szyby

Ciągłe mycie nie jest konieczne. Wystarczy umyć raz gruntownie i zabezpieczyć preparatem POWER CLEAR . Można zapomnieć o stałym myciu oraz o używaniu wycieraczek w czasie deszczu. Szyba umyje się sama. A my jedziemy bezpiecznie.

 

 

 

Koszty częstego mycia

Dzisiejsze czasy wymagają kalkulowania wszystkich kosztów. Dotyczy to również utrzymania czystości, szczególnie tam, gdzie czystość jest ważnym elementem eksploatacji danej powierzchni np. w szpitalach, hotelach, kuchniach, łazienkach, basenach, posadzkach i elewacjach budynków itd. Środki chemiczne potrzebne do mycia kosztują sporo. Jeżeli są tanie, to są na ogół są mało wydajne. Mocne zabrudzenia wymagają mocnej chemii, która niszczy powoli (a czasami bardzo szybko) powierzchnię. Ta brudzi się coraz bardziej, więc trzeba zastosować mocniejszy środek. Istna "spirala zbrojeń". Rozwiązaniem jest technologia POWER CLEAR . Po zabezpieczeniu powierzchni naszymi warstwami ochronnymi nie trzeba stosować mocnej chemii. Do bieżącego mycia wystarczy woda lub łagodne środki myjące. Nakłady poniesione na wykonanie zabezpieczeń POWER CLEAR zwrócą się szybko. Szpital w Wiedniu (klient POWER CLEAR ) po 3 latach eksploatacji ocenił, że oszczędności na środkach czystości wynoszą 80%, a koszty impregnacji zwróciły się już po jednym roku. Jeżeli spore oszczędności dzięki POWER CLEAR jeszcze Państwa nie przekonały proszę czytać dalej.

 

podloga

Jak widać taką podłogę można umyć. Stałe mycie kosztuje. Lepiej zapobiegać, nie dopuszczać do tak silnego zabrudzenia. Wtedy mycie nie będzie tak kłopotliwe, a przede wszystkim kosztowne. Ochrona POWER CLEAR po prost się opłaca.

 

podloga

Specjalne posadzki, tak jak ta na zapleczu kuchennym, łatwo się brudzą. A powinny być szczególnie czyste. Nie trzeba ich ciągle myć. Wystarczy zaimpregnować odpowiednim preparatem, który nie zmieni właściwości antypoślizgowych powierzchni i kłopot z czystością jest rozwiązany. I to całkiem tanio!

 

podloga

To były kiedyś jasne fugi, ale ciągłe mycie zniechęca. Użytkownik poddał się i zaakceptował „zmianę” koloru. Zastosowanie ochrony POWER CLEARoszczędzi właścicielowi nie tylko kłopotu, ale również kosztów utrzymania czystości.

 

 

 

PODLOGA

Również powierzchnie zewnętrzne placów, chodników, schodów i tarasów wymagają czyszczenia z zabrudzeń środowiskowych, plam olejowych, zazielenień i porostów. Odpowiednio dobrane impregnacje POWER CLEAR oszczędzą kłopotów i pieniędzy.

 

Powierzchnie, do których trudno dotrzeć

Łatwo jest umyć umywalkę, wannę, lustro lub podłogę. Z oknami bywa gorzej. A co zrobić z wielkimi oknami, na które namówił nas architekt? A co z oknami dachowymi albo ogrodem zimowym? Co zrobić z łatwo brudzącą się i zarastającą zielenią elewacją, dachem? Można samemu myć z drabiny lub zlecić wyspecjalizowanej firmie. Można też samemu zlecić z drabiny - tego jednak nikomu nie polecamy. Ale można też zabezpieczyć taką trudnodostępną powierzchnię warstwą ochronną POWER CLEAR . Konieczność mycia jest 6-7 razy rzadsza, bo tak zabezpieczona powierzchnia czyści się sama pod wpływem deszczu. Nie jest też zawilgocona, bo impregnacje mają własności hydrofobowe. Nie przyciągają kurzu, bo warstwy ochronne są antystatyczne. Podsumowując ten akapit: im bardziej trudnodostępna jest dana powierzchnia, tym większy jest sens jej ochrony. Technologia POWER CLEAR rozwiązuje ten problem raz na wiele lat. Jeżeli już jesteście Państwo przekonani do naszej technologii to proszę... jednak nie rezygnować i czytać dalej.

 

DACH

Nowoczesne budynki też trzeba myć. Proces czyszczenia może utrudniać ich normalną eksploatację (np. w centrum handlowym), warto więc robić to jak najrzadziej. Dzięki POWER CLEAR jest to realne.

 

wiezowce

Czyste budynki to wizytówki firmy, a ich ciągłe mycie to... ciągle myta wizytówka. Dlatego warto uniknąć kłopotów towarzyszącym tym zabiegom i zrobić to z POWER CLEAR .

 

dach

Skośne powierzchnie szkła ogrodu zimowego brudzą się bardzo łatwo. Preparat POWER CLEAR do szkła pozwoli cieszyć się czystym „dachem” bez konieczności częstego mycia trudnodostępnej powierzchni szkła.

 

 

 

budynek

Gdy trudno jest dostać się w jakieś miejsce to warto skorzystać z POWER CLEAR , bo ponowne prędkie docieranie do takiego miejsca nie będzie konieczne.

 

budynek

Są miejsca trudno dostępne i te baaaaaaardzo trudno dostępne. Wszędzie tam warto stosować technologię POWER CLEAR .

 

batory

Częste mycie ogranicza funkcjonalność użytkowania budynków. Ale jeśli to będzie robione 6-7 razy rzadziej?

 

 

 

dach

Jeśli ktoś lubi taki zielony dach to może tak zostać. Jeśli nie, to trzeba przedłużyć rynnę (będzie okropnie wyglądało) albo zaimpregnować dachówki preparatami POWER CLEAR . Wygląd dachu nie zmieni się, ale jego właściwości tak. Nie będzie się tak brudził, nie będzie zawilgocony, zarodniki zieleni nie będą mogły się tak łatwo utrzymać w porach. Ewentualne zabrudzenie, czego nie można całkowicie wykluczyć, będzie można łatwo usunąć silnym strumieniem wody (o ile deszcz sobie z tym nie poradzi).

 

szklo

Z góry widać więcej. Te powierzchnie mogą myć się same. POWER CLEARzostał stworzony do takich zastosowań.

 

drabina

Gdyby ta elewacje została zaimpregnowana preparatami POWER CLEAR ta drabina nie byłaby potrzebna. Zarodniki zieleni nie utrzymałyby się na powierzchni, deszcz zmywałby je za każdym razem. Elewacja może być czysta bez konieczności częstego mycia.

 

 

 

budynek

Nietypowe okna i daszki ze szkła mogą być chronione preparatami POWER CLEAR .

 

switlo

Ekstremalne zabrudzenia można łatwo umyć preparatami POWER CLEAR . Trzeba tylko się tam dostać. A jak już tam dojdziemy to warto zabezpieczyć taką powierzchnię. Następna wizyta nie będzie konieczna zbyt szybko.

 

 

 

Niszczenie powierzchni częstym stosowaniem chemii

To jest truizm, ale go przytoczę: im mniej stosowania chemii tym lepiej. Działanie środków chemicznych może niszczyć powierzchnię w sposób gwałtowny (typowy przykład z dawnych lat to szanowny pan domu regenerujący akumulator samochodowy w wannie) albo powolny, niewidoczny na co dzień. Powierzchnię można uszkodzić nawet środkami dostępnymi w sklepach. Czasami stopień zniszczenia jest całkowicie niezauważalny, a czasami widoczny w postaci utraty połysku, zmatowienia lub przeżarcia powierzchni. Nie wszystko można wymienić, tak jak wannę z przykładu z akumulatorem. Często widujemy zniszczoną armaturę sanitarną, kuchnie, podłogi, okna. Można tego nie zauważać i żyć z tym dalej, ale lepiej do tego nie dopuszczać. Nie jest to jednak tylko sprawa estetyki danej powierzchni. Chemiczne zniszczenie powierzchni zmienia właściwości fizyczne i mechaniczne elementów budowlanych. Ma to szczególne znaczenie w naszej strefie klimatycznej dla materiałów stosowanych na zewnątrz. Wielokrotny cykl zamarzania i rozmarzania w ciągu zimy niszczy zawilgocone dachówki, płytki elewacyjne, tarasowe i schodowe, tynki. To jest kwestia bezpieczeństwa i stanu technicznego obiektów budowlanych. Im mniej chemii tym lepiej nie tylko dla czyszczonych powierzchni, ale również (a może przede wszystkim) dla naszego środowiska. Można chronić swoje powierzchnie technologią POWER CLEAR i w ten sposób zostać ... ekologiem!

 

 

 

brud

Oto skutki pozostawienia na noc typowego środka do czyszczenia łazienek. Emalia na wannie została przeżarta do żeliwa. Częste stosowanie mocnej chemii osłabiło emalię. To drastyczny przykład zniszczeń, ale dobrze uzasadnia potrzebę rozważnego i oszczędnego stosowania preparatów chemicznych, nawet delikatnych.

 

dach

Dach, a właściwie jego resztki. Mróz i zanieczyszczenia środowiskowe doprowadziły w krótkim czasie do całkowitej utraty swojej funkcji przez dobrą dachówkę. POWER CLEAR chroni takie powierzchnie skutecznie.

 

farba

 To przykład nieumiejętnego zastosowania chemii do usuwania graffiti. Usunięto nie tylko farbę, ale charakterystyczną dla pomnika patynę. Plama jest brzydka i widoczna. Graficiarz działał rozmyślnie i oszpecił pomnik. Temu, który chciał tylko pomnik wyczyścić, również się udało go zniszczyć.

 

 

 

Zmiana wyglądu powierzchni

To bardzo często przyczyna zainteresowania i poszukiwania "jakiegoś cudownego lekarstwa". Brak zabezpieczenia lub wadliwe zabezpieczenie powodują, że dana powierzchnia nie wygląda tak, jak sobie tego życzymy. Na przykład na dachu lub elewacji pojawiają się zazielenienia Na elewacji lub ogrodzeniu z klinkieru pojawiają się wykwity cementowo-wapienne. Okna i ogrody zimowe wymagają mycia po każdym deszczu. Podłoga, fugi, kamienie naturalne i sztuczne brudzą się bardzo łatwo. No i najgorsze: graffiti. Na wszystkie te problemy jest rozwiązanie: technologia POWER CLEAR . Szczegółowe opisy zastosowania technologii są przedstawione na następnych podstronach. Zapraszamy do poznania oferty czyszczenia szkła i środków przeciwpoślizgowych.

kominwtrakciebudowy
elewacjazwykwitami
ozdobnaelewacjaPoddebie

Nawet najładniejsza elewacja lub komin ze szlachetnych materiałów może tak wyglądać. Wtedy już tylko szpeci, a pozostawienie takie stanu to nie tylko utrata projektowanej estetyki, ale przede wszystkim pogorszenie stanu technicznego muru.

 

zazielenieniescian
lampa1brudna

Zawilgocenie elewacji powoduje łatwość przywierania zarodników i rozrastania sie zazielenień, alg, mchów i porostów. Z pewnością nie takiego efektu oczekiwali inwestorzy. Dalsze utrzymanie takiego stanu doprowadzi w krótkim czasie do degradacji elewacji. 

 

 

scianazgraffitiprzedSopot
graffitiKrakowskiePrzedmiescie4

Z takiego wyglądu elewacji zadowoleni są chyba tylko autorzy tych „arcydzieł”. Każde graffiti można usunąć. Każdą powierzchnię można zabezpieczyć przed graffiti. Dodatkową wartością dla właściciela budynku jest to, że taka ochrona utrzymuje na długo elewację w dobrym stanie technicznym (nie zawilgoconą, dyfuzyjną, czystą).

 

 

fugibrudne
ZLEWOZMYWAK

Ekstremalne zabrudzenia tam, gdzie powinno być absolutnie czysto. Z POWER CLEAR to niemożliwe.

 

plamynagranicieKrakowskiePrzedmiescie9
granitKrakowskiePrzedmiescie7

Nowe płyty granitowe na chodniku. Brak impregnacji powoduje, że wszystkie zabrudzenia, w tym olej i guma do żucia łatwo wnikają w głąb kamienia. Ich usuwanie będzie również trudniejsze. Wygląd chodnika odstrasza, jest zdominowany przez zabrudzenia. Technologia POWER CLEAR jest tutaj konieczna, ale trzeba również zmienić nasz styla bycia: wypluwanie gumy do żucia na chodniki oraz eksploatowanie aut z przeciekającymi silnikami to po prostu brak kultury.

 

staraelewacjaFoksal

Pełna degradacja elewacji. Technologia POWER CLEAR pozwala utrzymać powierzchnię we właściwym stanie technicznym przez długie lata.

 

 

 

oknooddoluSopot
ogrodzimowySopotodwewnatrz

Pomimo swojej zewnętrznej gładkości szkło jest porowate i łatwo się brudzi. Częste mycie jest po prostu kłopotliwe, szczególnie w miejscach trudnodostępnych. POWER CLEAR uwalnia Państwa od tego kłopotu. Różnica jest widoczna.

 

 

 

Niepożądane właściwości powierzchni

Powierzchnia spełnia właściwie wymagania estetyczne ale nie techniczne, np. zbyt chłonie wilgoć i tym samym łatwo przyjmuje wszelkie zabrudzenia. Konieczny jest zabieg hydrofobizacji. Dotyczy to zarówno elewacji, dachów, posadzek jak i części podwodnych i nawodnych jachtów. Piękna powierzchnia posadzek, chodników i schodów jest w dobrym stanie, ale jest ślisko. Nie trzeba jej wymieniać, układać dodatkowych mat ani naklejać pasków antypoślizgowych, całkowicie zmieniających wygląd posadzki. Nasz preparat antypoślizgowy Contra Rutsch zapewni całkowite bezpieczeństwo poruszania się po takich powierzchniach. Bez zmiany wyglądu. Jeśli na Państwa tarasie lub ganku, w bramie lub chodniku załatwiają się koty i psy sąsiadów to nie trzeba z nimi walczyć, ale wystarczy zastosować nasz preparat Contra Wau-Miau. Nie będą się już tam więcej załatwiać. Problem jest więc... "załatwiony". Więcej informacji o właściwej ochronie powierzchni jest zawartych na następnych podstronach.

 

cegly

Elewacyjne płytki klinkierowe pozostawały bez impregnacji. Nawet minimalne zawilgocenie płytek doprowadziło wskutek zamarzania wody do „odszczypania”, czyli odwarstwienia się płytek od konstrukcji. Zawilgocenie może pochodzić od kapilarnego podciągania wody z fundamentu muru (wada wykonania izolacji) oraz wody opadowej (brak impregnacji).

 

schody

Śliskie schody i ciągi piesze są niebezpieczne dla pieszych. Można próbować poprawić bezpieczeństwo przez naklejanie pasków antypoślizgowych, które wkrótce mogą tak wyglądać, albo zastosować preparat antypoślizgowy POWER CLEAR . Projektowany wygląd powierzchni nie ulega zmianie, uzyskuje się pełne bezpieczeństwo chodzenia.

 

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.